Ek Eylem Online Test

Merhaba Sevgili ÖSS YGS LYS KPSS AÖL SBS Adayları

Sizeler Sayfamızda Ek Eylem İle İlgili 15 Sorudan Oluşan Çözümlü Online Test Hazırladım. Arkadaşlar Öncelikler Sınav Yaklaşırken Amaçlarınızı Belirlemeniz Gerekmektedir. Başarılı Olabilmek İçin Enerjinizi Günlük Olayların Getirdiklerinin Peşinde Harcayarak Değil, Amaçlarınız Doğrultusunda Kullanınız. Zamanı Verimli Kullanabilmek İçin Uzun, Orta ve Kısa Döneml Amaçların Belirlenmesi Gerekir. Hayattaki En Büyük Amacımızı Çalışma Masamıza ve Görebileceğimiz Bir Yere Asmamız Gerekir. Belirli Bir Amacımız Olmazsa Yeterince Verimli Çalışamayız. Son Olarak Soruları Çözdükten Sonra Cevaplarını İncelerken Her Şıkkın CevabınI Tıklayarak Görebilirsiniz.

Şimdi size ek fiillerle ilgili harika bir pratik vereceğim, sayfalarca anlatılan bu konuyu sadece 2 cümlede anlayacaksınız ve hiç yanlış yapmayacaksınız. Hazır mısınız? İşte o hiçbir yerde bulamayacağınız muhteşem pratikler:

 • 1. Yüklem isimse orda mutlaka ek fiil vardır. (Örn: Çok iyisin)
 • 2. Yüklem birleşik zamanlı fiilse orda mutlaka ek fiil vardır. (Örn. Seni bekliyordum)

BİTTİ :))) (Bu pratik Yusuf Kenan DURMUŞOĞLU‘ na aittir)

Başarılar Dilerim.

 

Ek Eylem Online Test

Başla
Tebrikler - Ek Eylem Online Test adlı sınavı başarıyla tamamladınız. Sizin aldığınız skor %%SCORE%% en yüksek skor %%TOTAL%%. Hakkınızdaki düşüncemiz %%RATING%%
Yanıtlarınız aşağıdaki gibidir.
Geri dön
Tamamlananlar işaretlendi.
12345
678910
1112131415
Son
Geri dön

Etiketler:

Ek Eylem Online Test Konusuna 4 Yorum Yapıldı
 1. Emine diyor ki:

  çok emek verilmiş ve harika olmuş konuyu soru üzerinden anladım resmen

  1. Anonim diyor ki:

   Site gayet kullanışlı olmuş emek verenleri tebrik ederim daha fazla örnek soru eklenebilir geliştirilebilir ancak açıklamalar az cümleyle çok şey ifade edebilmeniz de ayrı bir başarı.

 2. Ayşe Onar diyor ki:

  Gerçelten çok başarılı olmuş.Emekleriniz için teşekkür ederim

 3. zekivelet diyor ki:

  Cok zorr sorular kazik gibi

Sayfa başına git
Sınava Hazırlık