Yazım Kuralları Test Soruları Çöz – Online Çözümlü

Sevgili öğrencilerimiz, TYT , AYT, KPSS, DGS, PMYO, LGS gibi ÖSYM sınavlarının tamamında her yıl en az 2 yazım kulları sorusu çıkar. Konuya vakıf olursanız bu soruları çözmeniz 5 saniye sürer. Size zamandan inanılmaz bir tasarruf sağlar. Paragraf soruları bilindiği gibi size çok zaman kaybettiriyor. Bu zaman kaybını imla soruları çözerek giderebilirsiniz. Peki yazım kuralları sorularını kolayca çözebilmek için nasıl çalışmalıyız?

Yazım kuralları TDK Sözlük bu anlamda sizin baş kaynağınız olmalı. Yazımını merak ettiğiniz bir sözcüğün doğru yazılışına TDK Güncel Türkçe Sözlük’ten hemen bakmanız ve kendinize bir defter oluşturarak bunların doğru yazımlarını oraya not almalısınız. Peki Yazım Kuralları alt başlıkları nelerdir? Bu alt başllıkları da şöyle listeleyelim:

Ayrı Yazılan Birleşik Kelimeler, Bağlaç Olan ki’nin Yazılışı, Bulunma Durumu Eki -da / -de / -ta / -te’nin Yazılışı, Büyük Ünlü Uyumu, Alıntı Kelimelerin Yazılışı, Bağlaç Olan da, de’nin Yazılışı, Bitişik Yazılan Birleşik Kelimeler, Büyük Harflerin Kullanıldığı Yerler, Deyimlerin Yazılışı, Düzeltme İşareti, Fiil Çekimi ile İlgili Yazılışlar, İkilemelerin Yazılışı, Kısaltmaların yazılışı yazımı, Kesme İşareti, Ek Fiilin Yazılışı, Hece Yapısı ve Satır Sonunda Kelimelerin Bölünmesi, İle’nin Yazılışı, Kısaltmalar Dizini, Küçük Ünlü Uyumu, Mastarlara Gelen Eklerin Yazılışı, Sayıların Yazılışı, Pekiştirmeli Sözlerin Yazılışı, Soru Eki mı, mi, mu, mü’nün Yazılışı, Ünlü Daralması…

YAZIM KURALLARI ÇÖZÜMLÜ ONLİNE TEST SORULARI

Yazım Kuralları Test – 1

Yazım Kuralları Test – 2

Yazım Kuralları Test – 3

Yazım Kuralları Test – 4

Yazım Kuralları Test – 5

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Sayfa başına git